Skip to main content

Turistika a cykloturistika v regionu Bílý Potok

Tento region je velice okouzlující a vyhledávaný pro svůj nezaměnitelný charakter, jak tvaru krajiny, tak přírodního bohatství. Přírodní park lze využít v každém ročním období, pro pěší turistiku, cykloturistiku i běžky.

náhled trasy

Tato trasa začíná ve Veverské Bítýšce. Až na Šmelcovnu měří 8 kilometrů. Vydáte se po modré značce, kolem Jarošova mlýna, rybníků – odtud začne být terén zvlněný. U Halova mlýna je možné, po několikaleté odluce, se zase občerstvit. Po dalších dvou kilometrech jste na Šmelcovně, kde se kdysi dolovala, zpracovávala a tavila ruda.

náhled trasy

Tato trasa vás povede dalším krásným údolím, které sice nenáleží do přírodního parku Údolí Bílého potoka, ale stojí také za návštěvu. Jde o údolí Svratky a do Údolí Bílého potoka je to zajímavé napojení.

náhled trasy

Trasa se již dlouhá léta nedá po celé délce, po modré značce projet, ani různými dobrodruhy. Je zarostlá a neudržovaná, ve větší míře ani oklikami neprostupná. Sjízdná je až od Svatoslavi, od Spáleného mlýna. Pojedete po modré značce až na Šmelcovnu, asi 15 km a odtud dalších 10 km do Veverské Bítýšky.