Turistika a cykloturistika v regionu Bílý Potok

Tento region je velice okouzlující a vyhledávaný pro svůj nezaměnitelný charakter, jak tvaru krajiny, tak přírodního bohatství. Přírodní park lze využít v každém ročním období, pro pěší turistiku, cykloturistiku i běžky.


Méně náročná trasa začínající ve Veverské Bítýšce, která měří 8 kilometrů a předpokládá překonání středně náročného převýšení. Lze ji absolvovat po velmi slušné, převážně asfaltové cestě. Pěkné údolí Bílého potoka vás ochrání i před největšími letními vedry. Občerstvení vás čeká v polovině trasy na Halově mlýně a v cíli na Šmelcovně.
Delší a náročnější okruh, který vás provede jak údolím Bíleho potoka, tak údolím řeky Svratky. Vhodný pro pěší i cyklisty a proveditelný oběma směry. Nabízí krásné sjezdy, ale i náročná stoupání a v několika variantách jde o trasu délky 30-40 km.
Trasa téměř celým tokem Bílého potoka začíná ve Velké Bíteši a končí ve Veverské Bítýšce. Po modré značce měří 27 kilometrů a čítá převýšení 243 metrů. Jde o náročnější lokalitu a jako celek není vhodná pro cyklisty. V určitých úsecích ale zláká dobroduhy. A toto údolí v hlubokých lesích s málem civilizace za to jistě stojí!